Sklenená a pritom nízkoenergetická stavba domu


ID: 27

Lokalita: Zahraničie

Druh: Rodinný dom

Popis:

Nemecký architekt Werner Aissilinger si zaumienil prispieť do prostredia najrôznejších ubytovacích jednotiek možnosťou lacného, a pritom moderného, dokonca futuristického bývania. Najskôr vytvoril takzvaný Loftcube – mobilný dom navrhnutý ako reakciu na nedostatok lacného obytného priestoru v mestských oblastiach. Z projektu Loftcube vznikol ešte zaujímavejší Fincube – pevná, a pritom futuristická obytná jednotka.

Fincube je určený pre moderných ľudí, ktorí uprednostňujú moderný minimalistický štýl bývania, pričom poskytuje vysokú kvalitu bývania a komfort a tiež vysoký stupeň nezávislosti. Nájdeme v ňom všetko, čo na život potrebujeme, sústredené do jednej kocky. Dôležitým momentom je fakt, že stavba stojí na úzkej podstave, vďaka čomu nedochádza k poškodeniu prírody, do ktorej je dom zakomponovaný. Domček je zhotovený z prírodných materiálov, takže skvele zapadá do vidieckej či prírodnej scenérie. Výška „nohy“, na ktorej stojí, sa dá prispôsobiť podľa topografických podmienok miesta, kde bude stáť.

Budova tohto originálneho domu spája v sebe udržateľnosť a inovačné techniky. Spĺňa kritériá nevyhnutné pre nízkoenergetické budovy. Je dôkazom toho, že moderný dizajn, ekologicky poňatá, a pritom udržateľná stavba sa navzájom nevylučujú. Pozrime sa na Fincube zbližša – je to nezávislá, samostatná obytná jednotka so sklenenou fasádou z každej strany okolo pevného jadra, ktorá poskytuje 47 metrov štvorcových obytnej plochy.
Plochá strecha domu môže byť základom zelenej terasy alebo fotovoltického systému na výrobu elektrickej energie. Vonkajšie lamelové drevené obloženie vytvára z Fincube architektonickú dominantu a zároveň zabezpečuje úplné súkromie.

Aissilingera vidno i v interiéri
Hlavnými prioritami pri plánovaní a realizácii interiéru boli jednoduchosť a funkčnosť. Ponúka priestor pre individualitu – dá sa prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Jadro tvoria modulárne obojstranne použiteľné stenové panely, ktoré tiež umožňujú individuálne rozvrhnutie izieb podľa potreby. Pri umiestnení v strede obytnej plochy Fincube panely rozčleňujú priestor na štyri miestnosti, respektíve oblasti – na kuchyňu, obývačku, spálňu a kúpeľňu. S vôňou dreva
Z hľadiska materiálov využíva konštrukcia najmä drevo a sklo. Základňa je tvorená z drevených rámov stojacich na štyroch oporných bodoch. Na stavbu a vybavenie interiéru je použitý smrekovec európsky, ktorý sa v alpskej oblasti používa bežne. Jednotlivé bytové prvky sú vyrobené zo švajčiarskeho borovicového dreva – špeciálna vôňa tohto dreva dáva interiéru nádych pohody a pokoja. Základňa a upevnenie je z ocele, okrem skla sú tu použité aj keramika a corian.

FOTO Reklama

Chcete predať byt, dom alebo inú nehnuteľnosť ?

Vymaľujeme, upravíme vyčistíme a predáme.

Zavolajte na 0907 773 013

alebo

napíšte na
volnereality.net@gmail.com

Inzeráty zverejňujeme na všetkých portáloch: Nehnuteľnosti.sk, TOPreality.sk, Byty.sk a ost.

Podobné ponuky