Rodinný dom pod zemou o rozlohe 290 m2.


Výmera: 290 m2
ID: 25

Lokalita: Zahraničie

Druh: Rodinný dom

Mám záujem
Popis:

Zakladatel architektonického studia Simon Gill Architects sice studoval v Británii, navrhol tento dom.
Po vizuální stránce bylo pro Gilla nejdůležitější, aby v sobě dům na první pohled spojoval tradiční prvek s moderním stylem. Rozhodl se proto využít inspirace z lidové architektury (to je zcela evidentní na venkovním smrkovém obložení domu) a moderní přístup se projevuje třeba ve využití solárních panelů nebo podlahového topení. Ale oba přístupy jsou samozřejmě postřehnutelné i v samotném vybavení interiéru nebo rozčlenění domu, jehož celková obytná plocha nabízí 290 čtverečních metrů.

Vzhledem ke svažitému terénu, který mírně klesá směrem k lesu a jezeru, se architekt rozhodl pro rozdělení domu na dvě hlavní části. První část je vlastně zapuštěná přímo do kopce a částečně působí, jako by byla úplně zakopaná v zemi. Druhá polovina domu se naopak výrazně vyvyšuje, a nabízí tak poutavý výhled do krajiny.

Pro Gilla bylo zásadní, aby dům splynul s okolní přírodou. Rozhodně nechtěl, aby došlo k nějakému výraznému narušení. Cílem nebyl pokus o exhibicionistický kousek, který by na sebe upoutal všechnu pozornost, ale spíš spojení místních tradic a přírody do podoby, která nebude provokovat, ale spíš uklidňovat.
Dům byl kompletně dokončen v roce 2012 po třech letech od začátku stavebních prací.

Kontaktný formulár


* Povinný údaj
FOTO Reklama

Chcete predať byt, dom alebo inú nehnuteľnosť ?

Vymaľujeme, upravíme vyčistíme a predáme.

Zavolajte na 0907 773 013

alebo

napíšte na
volnereality.net@gmail.com

Inzeráty zverejňujeme na všetkých portáloch: Nehnuteľnosti.sk, TOPreality.sk, Byty.sk a ost.

Podobné ponuky