Rodinný dom pod zemou pri Bataku o rozlohe 290 m2.


Bulharsko
ID: 25

Lokalita: Zahraničie

Druh: architektúra

Popis:

Zakladatel architektonického studia Simon Gill Architects sice studoval v Británii, ale jeho manželka pochází z Bulharska. Proto se právě v této lokalitě rozhodli zapustit kořeny. Našli si pozemek v těsné blízkosti krásného jezera nedaleko města Batak a postavili si tam rodinný dům ve stylu loveckého či rybářského domku.

Po vizuální stránce bylo pro Gilla nejdůležitější, aby v sobě dům na první pohled spojoval tradiční prvek s moderním stylem. Rozhodl se proto využít inspirace z lidové architektury (to je zcela evidentní na venkovním smrkovém obložení domu) a moderní přístup se projevuje třeba ve využití solárních panelů nebo podlahového topení. Ale oba přístupy jsou samozřejmě postřehnutelné i v samotném vybavení interiéru nebo rozčlenění domu, jehož celková obytná plocha nabízí 290 čtverečních metrů.

Vzhledem ke svažitému terénu, který mírně klesá směrem k lesu a jezeru, se architekt rozhodl pro rozdělení domu na dvě hlavní části. První část je vlastně zapuštěná přímo do kopce a částečně působí, jako by byla úplně zakopaná v zemi. Druhá polovina domu se naopak výrazně vyvyšuje, a nabízí tak poutavý výhled do krajiny.

Pro Gilla bylo zásadní, aby dům splynul s okolní přírodou. Rozhodně nechtěl, aby došlo k nějakému výraznému narušení. Cílem nebyl pokus o exhibicionistický kousek, který by na sebe upoutal všechnu pozornost, ale spíš spojení místních tradic a přírody do podoby, která nebude provokovat, ale spíš uklidňovat.
Dům byl kompletně dokončen v roce 2012 po třech letech od začátku stavebních prací.

FOTO Reklama

Táto stránka sa momentálne upravuje, za pochopenie ďakujeme.


Ospravedlňujeme sa, že v tomto obmedzenom období
sa v ponukách zobrazujú len niektoré prenájmy a architektonické riešenia iných stavieb.

Volajte na: 0907 773 013
E-mail: volnereality.net@gmail.com
Podobné ponuky