Nízkoenergetické stavby z kvalitných, trvácnych materiálov


ID: 26

Druh: architektúra, Rodinný dom

Popis:

V súčasnej dobe sú v rôznych oblastiach najpopulárnejšie riešenia, ktoré sú rýchle, ekonomicky výhodné a zároveň ekologické. To platí aj pre oblasť stavby rodinných domov. Ekologické v tomto prípade neznamená len to, že sú postavené z ekologických, teda recyklovaných materiálov, ale predovšetkým to, že na ich prevádzku je potrebný znížený objem energií.

Nízkoenergetické stavby sa stavajú z kvalitných, trvácnych materiálov, ktoré sú priedušné a zároveň dobre izolujú, teda držia vnútornú teplotu. To predchádza vzniku tepelných mostov a následnému úniku tepla z budovy či prehrievaniu fasády v letných mesiacoch, čo navyšuje výdavky na vykurovanie či chladenie priestorov. „Za nízkoenergetický dom sa považuje ten, ktorého spotreba na vykurovanie je nižšia ako 70 kWh / (m2),“ hovorí odborník na konštrukciu technických stavieb a spolupracovník Slovenskej technickej univerzity so zameraním na tenkostenné oceľové profily, prof. Ing. Ján Hudák, CSc.  „Legislatívne snahy EÚ v oblasti stavebníctva smerujú k tomu, aby všetky domy mali pasívny štandard.

Pre budúcich majiteľov rodinných domov, ktorí majú prehľad o trendoch a chcú si vybrať trvalo udržateľné riešenie, je najlepšom voľbou oceľ. Je plnohodnotnou náhradou materiálov ako drevo či tehla. Navyše, oceľ nazývaná aj enviro-kov, je 100 % recyklovateľný materiál, s ktorým práca generuje minimum odpadu, čo z neho robí dokonca udržateľnejší materiál ako drevo.

FOTO Reklama

Chcete predať byt, dom alebo inú nehnuteľnosť ?

Vymaľujeme, upravíme vyčistíme a predáme.

Zavolajte na 0907 773 013

alebo

napíšte na
volnereality.net@gmail.com

Inzeráty zverejňujeme na všetkých portáloch: Nehnuteľnosti.sk, TOPreality.sk, Byty.sk a ost.

Podobné ponuky