Nové kultúrné, gastronomické a obchodné centrum


Budapest
ID: 17

Lokalita: Zahraničie

Druh: architektúra

Popis:

Metropolitné mesto si zaslúži, aby na brehu jeho rieky vyplávala podobná veľryba. Budova je novým kultúrnym, gastronomickým a obchodným centrom hlavného mesta Maďarska. Veľryba vás hneď očarí svojou netradičnosťou. Pri vyhliadke na mesto z protiľahlých kopcov, z Budína, je jednoducho neprehliadnuteľná. Kopíruje tok Dunaja a miestami naozaj pripomína veľrybu, ktorá prehltla dve staré budovy na nábreží Pešti.

Symbióza starého a nového
Veľryba zakotvila na brehu Dunaja medzi dvomi starými skladmi, ktoré boli postavené okolo roku 1880. Oba boli citlivo zrekonštruované. Konštrukcia Veľryby vytvorila medzi skladmi zastrešené átrium, ktoré poskytlo mnoho nových priestorov. Fasády skladov dostali nový výraz v podobe vysokých vertikálnych okien na exteriérovej strane.

7 podlaží na brehu rieky
Komplex ponúka na každom poschodí niečo iné. Na podzemnej úrovni sú napríklad blšie trhy so starožitnosťami, obchody s regionálnymi potravinami a výrobkami. Časť podzemia je využitá na parkovanie.

Miesto tu má aj drevený model historickej časti Budapešti, ktorý zaujme precíznym spracovaním.

Priaznivci architektúry obdivovali plášť budovy, typológiu, detailne premyslený interiér aj urbanistický koncept budovy, v ktorom sa rátalo aj s dobrým umiestneným. Je ľahko prístupná verejnou dopravou, nájdete ju medzi Szabadsßg a Petőfiho mostom v centre mesta.

FOTO Reklama

Chcete predať alebo prenajať nehnuteľnosť ?

Kliknite na náš formulár "Pridať nehnuteľnosť"

Budeme vás kontaktovať,

alebo zavolajte na:

 0907 773 013
E-mail: volnereality.net@gmail.com
Podobné ponuky